حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۲ Tuesday, 28 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 78 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 8×
گنج الالف و حقیقت آن از دید گاه ائمه معصومین سلام الله علیه اجمعین (قسمت دوم)
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۴۳
شناسه : 178
بازدید 290
2

حدیث آیت الکرسی امام صادق علیه السلام فرمودند(الاسرار،ص۱۱۰واصول کافی،ص۱۱۲) خدای تبارک وتعالی اسمی را افرید، (ام ابیها، مقام امتحنک الله قبل ان یخلقک)که صدای حرفی ندارد، به لفظ ادا نشود تن و کالبد ندارد، به تشبیه موصوف نشود، به رنگی آمیخته نیست، ابعاد و اضلاع ندارد، حدود و اطراف از او دور گشته، حس توهم […]

ارسال توسط :
پ
پ

حدیث آیت الکرسی

امام صادق علیه السلام فرمودند(الاسرار،ص۱۱۰واصول کافی،ص۱۱۲) خدای تبارک وتعالی اسمی را افرید، (ام ابیها، مقام امتحنک الله قبل ان یخلقک)که صدای حرفی ندارد، به لفظ ادا نشود تن و کالبد ندارد، به تشبیه موصوف نشود، به رنگی آمیخته نیست، ابعاد و اضلاع ندارد، حدود و اطراف از او دور گشته، حس توهم کننده به او دست نیابد، نهانست بی پرده، (سبحان،صمد،اکبر،لاخالق ولامخلوق) خدای آنرا یک کلمه تمام قرار داد (کلام الله)، (الفِ وجود) دارای چهار جزء مقارن که هیچیک پیش از دیگری نیست، (آیه الکرسی: شخص محمدی(ص)،اصل فاطمی، علوی، غیب مهدوی)

سپس سه اسم آنرا که خلق به آن نیاز داشتند هویدا ساخت (ا،ل،ه) و یک اسم آنرا نهان داشت و آن همان اسم مکنون مخزون (احد جل جلاله) است و آن سه اسمی که هویدا گشت  ظاهرشان” الله“تبارک وتعالی است و خدای سبحان برای هر اسمی از این اسماء 4مرکن مسخر فرمود ۰(آیه الکرسی) او همان ولایت کلیه مطلقه الهیه سبحان و صمد است (کلمه تامه). همان حقیقت محمدیهّ ﷺ که نفسش علوی و اصلش فاطمی می باشد، و همان سرّ الالف وجود می باشد. اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سِرّ المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک.

قابل توجه اینکه حقیقت عدد۱۴ که همان عدد۴ روی۱۰ است ظاهراً بصورت مربع درحالی که این شکل نمادی از آیه الکرسی است همانطور که از معنای کرسی بر می آید، تخت سلطنت و قدرت، قدرت مطق پروردگار عالم را بر کل مخلوقاتش نشان می دهد. همانطورکه مساحت مربع اندازه یک ضلع ضرب درخودش می شودپس هر اسم از اسماء اللهی در واقع تمام سطح ظاهر و باطن عالم راپرکرده بنابراین هر کدام  از اسماء اللهی را صدا بزنید مثل این است که تمام اسماء را صدا زده ای و همه اشاره به «هو»است. ۱۰۰۰=۱۰۰+۲۰۰+۳۰۰+۴۰۰=غ

عدد ۱۴ در جایگاه عددی الفبا جایگاه حرف «ن» است پس نون دایره قوس صعودی و نزولی عالم ظاهر و باطن است. در ضمن اینکه عالم همه در کلمه «یک» که همان الفِ وجود است، غرق است. ظاهرًا عددش یک است اما اگر الْْفْ خوانده شود عددش می شود۱۰۰۰=حرف غ=۲۸=۲+۸=۱۰=۱+۰=۱=الف عالم کثرت به وحدت میرسد امیدوارم هدف از اشکال را بهتر متوجه بشوید. (۱۰۰+۲۰۰+۳۰۰+۴۰۰=۱۰۰۰برابر حرف غ)

چگونه به الفِ وجود دست یابیم

اما کمال در کثرت سجود عبد است در خدمت و بندگی مولای خود. چنانچه در بالاترین و بزرگترین و مهمترین تکلیف نماز انسان به قیام و شروع نیت در قلب و گفتن الله اکبر تکبیرة الاحرام وارد کثرات و اعمال نماز می شود تا به نهایت که به سجده می رود. در سجده واقعی کل احوال در کمال بندگی نتیجه می گیرد تا با ذکر سبحان ربی الا علی و بحمده از حالت حیوانی به کمال انسانی تعالی پیدا کند.

بنابراین سجده واقعی (یعنی اطاعت خالصانه) جواب شکر همه کثرات نعمتها و تکالیف است به وحدت قرب و رضای خدای مهربان پس قامت الف در حالت سجده به ص یعنی چشمه رحمت عرشی خود می رسد تا برای همیشه قانت شود. قانت هنگامی است که انسان مثل یک درخت تنومند آنقدر ریشه های خود را در خاک فرو می برد تا به یک سفره آبی می رسد (ص) وجود آنگاه دیگر احتیاج به آبیاری ندارد پس دائم رشد کرده و خود را بالا می کشد (یعنی الفِ وجودخودرااظهارمی کند) آنگاه قانت است. پس انسان باید با اطاعت به الف یعنی گنج وجود خود برسد تا حکیم شود.

سرِّ اینکه همه انسانها برای بجا آوردن نماز که ستون دین مان است رو به قبله می کنند  و در سجده ذکر مبارک سبحان ربی الاعلی و بحمده رامی گویند، ۱-مگر نه اینکه جایگاه کلمه الف عددش ۳۰ بود و این عدد برابر حرف ل مجرای توحید بود.۲-خداوند متعال از نام مبارک خودش نام مبارک حضرت علی(ع) را گذاشت جایگاه عددی کلمه اعلی=۳۰میباشد (۱=ا و ع=۱۶و ل=۱۲وا=۱=۳۰)پس تنها راه عروج به قرب الهی و رسیدن به رضای او، و به کمال انسانی فقط رسیدن به علی اعلاست.

نوعی دیگری ازمعارف الف

اشاره ای دیگر به تفسیر الف از کتاب ختوم اذکار(ص۱۶)، الف برابر ازلیت و ابدیت و احدیت ذات مقدس کبریایی دلالت دارد که به احدیت ذاتی حی و قدیر و علیم و خالق و جاعل است که لا اله الا الله وحده وحده وحده (در صفات ثبوتیه ذاتیه به تکرار وحده و وحدانیت او دلالت دارد به نشان الف دلالت دارد)

تعریفی از الف درباب حروف مقطعه

اولین حروف مقطعه در اول سوره مبارکه بقره شروع شده است. یکی از پر اسرار ترین کلام پروردگار عالم است به پیامبر بزرگوارش (ص)“آلم” در حرف الف (ا.ل.ف) است. الف جامع (عدد ابجد کلمه جامع = ۱۱۴ است) جمع حروف است و در این کلام مبارک (ال) در هر دو کلمه است.{یعنی درحرف الف ولام} اما در الف حرف (ف) است ولی در ا ل م (حرف م) در جان معنا شاید اینطور باشد که عدد ابجد حرف (ف=۸۰) است. عدد ابجد حرف (م=۴۰) یعنی حرف (فا) دو برابر (م) است که پروردگار عالم جزئی از الف را ظهور داده است (در حرف میم) و در اسرار بقیه حروف مقطعه عددشان در (الف=هزار) الف قرار دارد. منظور این است که الف کل لام ومیم را در خود دارد. (سِرّحروف الم)

۲- صفت استفال: کلمه استفال یعنی طلب پایینی کردن به عالم  سفل رسیدن یعنی دنیا. پروردگار عالم بر بندگانش منت گذاشته که انسانها بتوانند خلیفه او شوند. او را صدا بزنند.{این صفت در حالی است که الف به صورت همزه ظاهرمی شود} عبادتش کنند و جالب است که با صفت انفتاح الف باب الفتوح باز شدن راه به اعلا رسیدن را به انسان عنایت فرمود. انفتاح از باب انفعال یعنی پذیرش پیدا کردن، تأثیر پذیری. این گونه می توان گفت که ذره ای نیست که در این دنیا بیاید و از باب انفتاح بی نصیب باشد. اما جلوه قامت الف است که اندام انسان راست قامت و زیباترین شکل را به خود نسبت داده است پروردگار عالم وقتی خلقت انسان را خلق فرمود به خود تبریک فرمود. فتبارک الله احسن الخالقین.

الف زمانی این صفت را ظهور داد که بصورت همزه ظاهرشد ۲۱حروف از الفبا این صفت را به خود گرفته اند. خوب است بدانید این عدد جایگاه کلمه (یک،ی،ک)=۱۰+۲۰=۳۰=یک می باشد. امیدوارم متوجه منظور شده باشید چون عدد حرف الف=یک است. اولین شهید محراب علی ابن ابی طالب صلوات الله علیه در شب ۲۱ماه مبارک رمضان به شهادت رسید. لعنه الله علی ظالمیهم من الاولینَ والاخرین الی یوم الدین. صفت استفال یعنی نهایت بندگی خالصانه در واقع حروف الفبا عربی ۲۸ است که ۴ تا ۷ تا می شود، ۳ تا ۷ تا آن صفت استفال را بخود گرفته و۷ تای آن صفت استعلا.

۳- صفت دیگر الف صمت است. ظاهراً در ماه رمضان در وقت افطار دعایی می خوانیم به این مضمون: اللهم لک صمت و علی رزقک افطرت و تقبل منا انک انت السمیع العلیم. خدایا برای تو روزه گرفته ام و برای تو افطار می کنم تو قبول کن از ما که تو بهترین عالم دانایی صمت مقام عالی روزه است. زیرا روزه ظاهر که نخوردن از مواد غذایی است امساک است اما روزه قلبی که تمام عالم وجود در آن روزه هستند یعنی عبد بودن خالصانه به  پروردگار عالم و گناه و تفصیر نکردن قلبی و نفسی و جسمی است. متذکر دایم به ذکرالله. پس الف وجود دائماً صفت صمت دارد و متذکر به ذکر خداست. چون خود مجرای گیرندگی رحمت رحمانیت و رحیمیت است. به تمام مخلوقات الی یوم القیامت.

همانطور که قرآن کریم حجت صامت پروردگار عالم است برای تمام انسانها الی یوم القیامه و این حجت بر قلب مبارک پاکترین و با لیاقت ترین مخلوق پروردگار عالم بنام اشرف انبیاء و اولیاء نازل گردیده است که حقیقت صمت است. جالب است بدانید(نکته مولف) از نظر جایگاه حروف در الفبا حروف رمز آلم اولین آیه سوره مبارکه بقره حرف الف در جایگاه حروفی می شود (۱۷=ف و ۱۲=ل و ۱=ا) رویهم می شود ۳۰ که همان عدد ابجد (ل) است (مجرای توحید).

حروف لام در جایگاه حروفی می شود (۱۳=م و ۱=ا و ۱۲=ل) رویهم می شود ۲۶ و حروف میم در جایگاه حروفی می شود(۱۳=م و ۱۰=ی و ۱۳=م) رویهم می شود ۳۶ . وقتی این سه عدد را با هم جمع کنیم (۹۲=۳۰+۲۶+۳۶) رویهم برابر می شود با اسم مبارک محمد صلی اله علیه و آله و سلم. و عدد ابجد به صورت بسیطی این سه حرف رویهم می شود(۱۱۱=الف+لام=۷۱+۹۰=میم) رویهم می شود ۲۷۲ برابر می شود با عدد ابجد حروف مقطعه آلمرا در جمع عددی می شود(۱۱=۲+۷+۲) برابر کلمه مبارک هو و حج  اینگونه راه را برای بندگی خالصانه ظاهرمیکند. (پس قلب باید صفت صمت را دارا باشد)

حرف قرآن را مدان که ظاهر است                             زیر ظاهر باطنی بس باهر است

زیر آن باطن، یکی بطن دگر                                      خیره گردد اندر او فکر و نظر

زیر آن باطن یکی بطن سوم                                  کاندر او گردد خردها جمله گم

همچنین تا هفت بطن ای بوالکرم                              میشمر تو زین حدیث معتصم

صمت به نوعی صفت سکون را اظهار می کند. حقیقت کل صفات است سکون است در صورتیکه بخواهد اول حرف ظاهر شود. سکون همانطور که در کتاب عرفان آب آمده است (مراجعه شود)، اصل حقیقت هر چیز در سکون ظاهر می شود و جایگاه همه مخلوقات از نظر ظهور از نظر مقام و منزلت در سکون جلوه می کند. همانطور که در اول همین درس هم گفته شد الف ۶ صفت را دارا می شود که جلوه صفات ذاتی الهی است.

۴- دیگر صفت الف اگر بصورت همزه باشد جهر است یعنی جوهر صدا بیرون می آید و بصورت بلند خوانده می شود و صفت مجهوره یعنی جهر شده مجتمع در کلمات (نغز- قطع- ابیض- ظل- جذر و مد) می نامند زیرا سبب قوت به بلندی و آشکار ادا شده مانع جریان نفس می گردد.

۵- از صفات الف که در همزه ظاهر می شود شدت است یعنی قوت آواز و سخت گفتن مخصوصاً وقتی الف بصورت (آ) می آید در دستور زبان عرب می نویسند وقتی یک همزه ساکن در همزه مفتوحه ادغام می شود حرکت مد گرفته و شدید می شود (ئ أ) ادغام می شود. (آ) مثل ء أ من می شود آمن.

صفات همزه ۷ است. صفت مخصوص همزه  نبر است و بقیه صفات گفته شده در باره الف را همزه دارا است.

پس الف آنگاه که صفت نبر یعنی برندگی را به او دادند همزه شد و همزه الف را از سکون به عالم حرکات آورد و صدا از همزه آغاز شد. عددابجد همزه (۵۷=ه – م – ز- ه) است و جایگاه عددیش ۳۰ می باشد. یعنی (۳۰=۵-۱۳-۷-۵) عدد ۳۰ همانطور که گفته شد برابر دو حرف (۳۰=ی+ک) می باشد یعنی یک عدد برابر ابجد حرف الف بود. همانطور که در اوایل درس قسمت عرفان عدد الف نوشته شد

همزه با تمام کلمات کار می کند و حرکتها و صداهای  فتحه، کسره، ضمه، را بخود اختصاص می دهد. و صدای مخصوصشان یعنی آواز خوش حروف به صورت نطق عقلی را ظاهر می سازد. همزه را از حروف لفظی می نامند، زیرا از مراتب نقلی تمام مراتب را دارد. پس چون بر تمام حروف و اصوات از نظر ظاهر و باطن غلبه دارد وی را مجموع عالم حروف و مراتبشان می باشد و آن نه در آنهاست و نه از آنها بیرون است. نقطه دایره و محیط آن است و مرکب عوامل و بسیط آنهاست.

 ملک حرف الف

ملک حرف الف حضرت اسرافیل است، از آنجا که هر حرف ملکی دارد و ملوک حروف صور خاص خود ر ا بصورت معنا ظاهر و اثر گذاری وحروف را تاثیر پذیر می کنند. بنابراین ملک این حرف حضرت اسرافیل است ملک مقرب که مامور به دمیدن روح در تمام مخلوقات است و مامور دمیدن در صور اسرافیل در قیامت است

این ملک که سرش به عرش الهی و پایش در سفل ترین نقطه خلقت و بالهایش که همان جناح هایش می باشد تمام شرق و غرب عالم را فرا گرفته، چنانچه نقطه ای نیست که وجود این ملک در آن نباشد همانطور که در بدن ما هر روز میلیونها سلول بدنیا می آید. این ملک در باطن قامت الفِ حیات جاویدان آنرا ظهور داده. در حالیکه در عالم سرّ این ملک مقرب از وجود الف خلق شده است و در خدمت الف است الی یوم القیامه، و الله اعلم فی سر المکنونات فی اوله و آخره.

الف در حروف عله  

در ادبیات عرب ۳ حرف هستند که به آنها حروف عله یعنی مریض می گویند. اما من فکر می کنم کنایه است در صورتیکه این حروف حکیم هستند و خود کلید اسرار اصلاح امور کلمات و حتی حرکاتند. باری تصمیم به تعریف کامل این درس نداریم اما برای حرف الف وکاربرد آن در ویرایش و اصلاح کلمات و معانی را تا حدودی اشاره می کنیم مثلاً در کلمه کان  “یکون” و کلمه ایجادی امر حق کن فیکون در حالیکه ریشه فعل کَوَنَ می باشد حرکات مفتوحه روی هر حرفی نماینده حروف دیگر است و هر کدام زمان و حالت و جایگاه خود را مشخص می کنند و در مقام امکان یعنی شدنِ انجام کاری.

حرکت فتحه روی واو بخاطر حرکت فتحه ما قبلش و او قلب به الف می شود یعنی کَوَنَ می شود کان حرف الف بین دو حرکت (ک) و( ن) جایگزین دو فتحه است که در این دنیا ما کانَ و مایَکون و کایِن جزء انقلابات حرکتی این حرف می شود. اما وقتی امر از پروردگار عالم حکیم الحکما می آید می فرماید کن. بشو. حرکت ضمه روی کن نشانه این است که یک واو در تقدیر بوده است. پس امر از خالق سبحان  اعلال نمی خواهد و کلمه سالم ظاهر می شود. پس الف حکیم حروف است.

تعریف الف وصل.

در قرآن کریم در بیشتر کلمات که با الف و لام ظاهر شده اند در وصل به کلمات دیگر مثل حروف های شمسی و قمری الف هایی گذاشته شده که نوشته شده است ولی خوانده نمی شود. در اصل در قرآن کریم ۴ حرف است که نوشته شده است ولی خوانده نمی شود. حروف والی یعنی (و ا ل ی ) بخاطر اینکه در موقعیت استفاده این حروف، حرکت بر روی آنها نمی آید بنابراین، این حروف خوانده نمی شوند. در مورد الف، الف را در بیشتر مواقع الف وصل می گویند مثل اهدنا ‘ا’ ‘ا’ لصراط ‘ا’ لمستقیم. در این جمله ۴ الف وصل وجود دارد که نوشته شده ولی خوانده نمی شود. راستی تا بحال فکر کرده اید چرا؟

در واقع کلمه ولی یعنی دوستی، محبت، ولایت هم یعنی سروری، قیومیت و احاطه قلبی احاطه وجودی از ولی زمان صلوات الله علیه، پروردگار عالم که در آیت الکرسی، سوره مبارکه بقره (آیه ۲۸۵) می فرماید”الله ولی الذین آمنو یخرجهم من الظلمات الی النور“. ولایت دیدنی نیست همانطور که دوستی واقعی دیدنی نیست. محبت دیدنی نیست. شاید سِر اینکه حروف والی نوشته می شوند و خوانده نمی شوند

اینکه ولایت مطلقه پروردگار عالم ظهورش در ولایت معصومین صلوات الله علیهم اجمعین است و باطنش جان قرآن پس این سِرّ را باید درک کنیم و بفهمیم و با کلام و زبان نمی توانیم توجیح کنیم، باید ایمان قلبی داشته باشیم و ایمان قلبی و محبت هرگز دیدنی نیست پس ولایت امتحان خلوص هر بنده ای است. پس در قرآن هم نام مبارک ۱۲ امام معصوم صلوات الله علیهم اجمعین بظاهر نیامده و نام مبارک خانم فاطمه زهرا سیده نساء العالمین صلوات الله علیهم اجمعین هم نیامده فقط نام مبارک پیامبر بزرگوار محمد ﷺ ۴ بار آمده. همانطور که در اوایل همین درس سر عدد را نوشته ام. (در تفاسیر آمده است، که۶۰۰ آیه مبارک قران کریم در باره معصومین صلوات الله علیهم اجمعین آمده است.)

تکرار ۴ بار در قرآن کریم هم سر کل اسماء ۱۴ معصوم صلوات الله علیهم اجمعین است. همانطور که در تعریف الف گفته شد. مقام الف مقام کنز و وصل کننده و موصول، گنج مخلوقاتست یعنی کل حروف و اعداد است. پس در تغییرات علت و معلول حکمت کلمات و حروف را ظاهر می کند. در قیامت پروردگار عالم حساب بندگانش را تک تک رسیدگی می کند و برای او هیچ گونه سختی ندارد چنانچه خود را سریع الحساب می نامند. در دنیا هم پروردگار عالم در سوره مبارکه زمر می فرماید”خلقکم من نفس واحده ثم جعل منها زوجها“.

او شما را از نفسی واحده آفرید. سپس زوجش را از (نوع) آن پدید آورد. پس خلقت از یک نفس واحده خلق شده است و هر نفس در دنیا مسئول تکالیف خود است و خود در رهن اعمال خویش قرار می گیرد. سوره مبارکه مدثر آیه ۳۸ “كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ” و باید جوابگوی اعمال خود باشد. جالب است که انسان در کثرات اعمال باید دائماً متوجه خدای یکتای خود باشد فقط برای او عبادت کند و فقط از او کمک بخواهد. 

ایاک نعبد و ایاک نستعین. از شرک و نفاق بپرهیزید. ما شیعیان اعتقاد قلبی به خداوند احد و واحد و بی همتا داریم لا اله الا هو، لا اله الا الله . دین ما دین برگزیده پروردگار عالم اسلام است. سوره مبارکه آل عمران آیه مبارکه ۱۹″ان الدین عندالله الا سلام و ما اختلف الذین اوتو الکتاب الامن بعد ما جائهم العلم بغیا بینهم و من یکفر بآیات الله فان الله سریع الحساب“. در حقیقت دین برگزیده در نزد خداوند منان همان اسلام است و اهل کتاب در آن اختلاف نکرده اند مگر پس آنکه به حقانیت آن پی بردند آن هم بخاطر حسد و رقا بت میان خویش و هر که به آیات خدا کافر شود (بداند که) خدا سریع الحساب است.

کتاب آسمانی ما بالاترین معجزه پروردگار عالم است. زیرا تمام کتابهای آسمانی کتاب الله است اما قرآن عزیز ما هم کتاب الله است و هم کلام الله. همانطور که می دانید به فرموده پروردگار عالم در کتاب تورات و انجیل دست برده شده اما قرآن چون کلام خالق است هرگز مخلوق در آن نفوذی ندارد. و در چندین آیه پروردگار عالم تا قیامت قرآن را به مسابقه گذاشته و فرموده هرکس بتواند آیاتی مثل قرآن بیاورد او می تواند ادعا داشته باشد و پروردگار عالم فرمود ما خود حافظ قرآن هستیم. در واقع الف که جان قران کریم است نسخه حکیم الحکما، پروردگار عالم است که همه جانهای بیمار گنهکاران را درمان می کند(اعلال می کند)  بالاترین درمان این است که حیوانیت مارا از انسانیت ما جدا می فرماید و ما را به حقیقت انسانیت می رساند و رستگار می کند الی یوم القیامه.

تعریف الفِ وجود در حقیقت وجود ۱۴ معصوم صلوات الله علیهم اجمعین

 وجود مقدس پیامبر اکرم  هم همان درمان قرآن(اعلال) را برای  امت خویش انجام میدهد. تمام امامان معصوم هم حکیم شیعیان هستند. پیامبر بزرگوار (ما کان محمد(ص) ابا احد من رجالکم و لکن رسول الله خاتم النبین و کان الله بکل شیء علیما سوره احزاب آیه ۴۰) محمد مصطفی ﷺ پدر هیچ یک از مردان شما نیست و لیکن فرستاده خدا و خدا داناست. سید المرسلین و خاتم النبین است. و مقام نبوت او که هم نبی است، هم امام است، هم ولی است و هم رسول و هم حبیب الله.

او در سِرّ حقیقت خلقت اول مخلوق و سِرّ او حقیقت محمدی است ﷺ. اهل بیت او برگزیده پروردگار عالم است که در مقام اهل بیت محترمش در سوره مبارکه احزاب آیه۳۳ فرمود: “انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرهم تطهیرا“. اینست و جز این نیست که پروردگار عالم اراده فرمود آلودگی را از شما اهل بیت بزداید و شما را کاملاً پاکیزه گرداند. و خداوند پیامبر بزرگوارمان را در قرآن سوره مبارکه احزاب آیه ۲۱ اسوه حسنه می نامند.

اللهم صل علی محمد و آل محمدوعجل فرجهم. “لقد کان رسول الله (ص) اسوه حسنه لمن کان یرجوا الله و الیوم الاخرو ذکر الله کثیراً”. قطعاً برای شما در (رفتار) رسول خدا سر مشقی نیکوست. برای کسی که به خدا و روز واپسین امید دارد و خدا را فراوان یاد می کند. و فقط در مقام پیامبر بزرگوارمان پروردگار عالم ذکر صلوات را امر فرمود. سوره مبارکه احزاب آیه ۵۶ “ان الله ملائکته یصلون علی النبی یا ایا الذین آمنو صلوا علیه و سلموا تسلیما“. بی گمان خدا و فرشتگان او بر پیامبر درود می فرستند.

ای کسانیکه ایمان آورده اید بر او درود فرستید و سلام گوئید سلامی (شایسته و تسلیم فرمان او باشید) و خداوند در سوره مبارکه احزاب آیه ۴۳درباره اش فرمود”هو الذی یصلی الی النور و کان با المومنین رحیماً“. اوست که بر شما درود می فرستد  تا شما را از تاریکی ها به سوی روشنائی بیرون آورد و او به مومنان مهربان است. پیامبر مکرم اسلام ﷺ اولین خلقت و کل ظرف نورانی الفِ وجوداست. وقتی قدوم مبارک حضرتش به دنیا رسید او که نور تام است، با حضورش در عالم دنیا کل انوار مقدس ۱۴ نور مطهر به همراهش از درون به دنیا رسیدند. پس در واقع یک خودش بود و ۱۳نورمقدس همراهش می شود۱۴٫ (تمام گنج الف، و سِرّ عدد۴روی ۱۰)

۱-حضرت رسالت پناه –الفی است که یک است.

۲-جایگاه الفی است که عددش=۳۰ است.

۳-و ایشان الفی است که اَلفُ=۱۰۰۰می باشد.

۴-ایشان است که مورد خطاب پروردگار عالم به حروف مقطعه الم قرار گرفت وخود واهل بیت محترمش حقیقت ان است.   

وجود مقدس امیرالمومنین علی بن ابی طالب، سید الوصین صلوات الله علیه

 سید الاوصیاء النبیین است. و وجود مقدس امام اول (یک=الف) ما شیعیان است. اوست که مولی الموحدین و مولای متقیان است. اوست که قسیم النّار و الجنّه است. اوست که میزان و صراط حق است. حروف مقطعه قرآن را بدون تکرار نوشتند و به صراحت ظاهر شد “صراطٌ علیٌ حق نمسکه“. او اول (یک=الف) شهید محراب که همان اول قلم عالم وجود که در لوح سجاده عشق و بندگی با قلم الفِ وجودش و با جوهرخون مطهرش در عالم ظلمانی دنیا کلمه نور لااله الاالله نوشت که ظهور تمام حروف و اعداد آیات قران کریم شد

و او اولین مولفه الف ولایت  است. و اول مظلوم عالم و اول کسی است که بصورت علنی اسلام آورد. اولین مردی است با پیامبر بزرگوار ﷺ نماز بجا آورد، و اول کسی است در راه حق جهاد کرد. و تنها کسی است که هم کفو و همسر دختر پیامبر، فاطمه زهرا صلوات الله علیهم اجمعین است.

او تنها کسی است مقام امیری در عالم دارد و او صاحب ذوالفقار است. لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار در وصف اوست. و او پدر یازده فرند معصوم صلوات الله علیهم اجمعین است. او نفس الفِ وجود است و کسی است که مولودکعبه است. جایگاه و درحقیقت ذی القعد گنج الف (۱۴) او کسی است که عدد ابجد نام مبارکش علی (ع) برابر۱۱۰می باشد عدد۱۰۰= حرف ق است.

در کلام عرب حرف (ق) یعنی نگهدار در حقیقت عدد ۱۱۰ بمعنای نگهدارنده گنج ده (همان ۴ ارکان خلقت که با جمع ۴ عدد، یک تاچهار، گنج ده ظهور کرد یعنی شد۴روی۱۰ برابر۱۴پس۱۰=۱+۲+۳+۴) مراجعه شود به اشکال کشیده شده. آقا وقتی در دنیا متولد شد همراه او کل انوار مطهر ولایت او ظهور و ورودکرد. یک خود ایشان است و ۱۱ ذریه نورانی در بطنش می شود ۱۲ (۱۲=۱+۱۱) امیرالمومنین (ع) در رتبه معصومیت دوم است و درمقام ولایت اول پس عدد ولایی و معصومیت ایشان ۳ می شود.

وجود مقدس فاطمه زهرا سیده نساء العالمین سلام الله علیه

خانم حضرت زهرا (س) در مقام رتبه معصومیت و ولایت سِرِ خلقت شان درعالم سومین وجود ازسِر حقیقت محمدی (ص) می باشد. پس دو عزیز هم کفو آقا سید الوصیین=خانم سیده النساء عالمین ۳و۳ می شود۶٫ این عدد سِّر خلقت دنیااست.(سوره مبارک حدیدایه۳٫) عدد ابجد کلمه ام ابیها برابر عدد ۶۰ می شود. عدد۶ را اگر در ده ضرب کنیم ۶۰ می شود (سِرگنج ده همان۴روی ده است) و جایگاه عددی کلمه ام ابیها برابر ۳۳ می شود که میزان سن زنان و مردان بهشتی است که در دنیا مسن یا پیر از دنیا رفته اند. در ضمن اینکه اگر ۳۳ را به حروف بنویسیم سی و سه عدد ابجدش برابر ۱۳۵می شود. یعنی نام مبارک فاطمه(س) (۱۳۵=۶۰+۵+۶۰+۱۰) عدد۶۰ برابر حرف سین است چند نکته در آن منظور می شود:

اول – حرف سین درتعریف حروف تنها حرفی است که زبر و بینه اش باهم مساوی است یعنی اگرس را بصورت سه حرفی سین بنویسیم حرف س=۶۰ و حروف ین=۶۰ می شود این حرف میزان همه حروف است.

دوم- درقرآن کریم یک سوره داریم بنام یس این سوره مبارکه قلب قرآن نامیده می شود حرف یا ندا است و حرف س مورد خطاب پروردگار عالم است و آن کسی نیست مگر وجود مقدس آقا سید المرسلین محمد مصطفی ﷺ.

سوم- در دنیا پروردگار عالم تمام مخلوقاتش را در ظرف یک حرف خلق کرده است آن هم سین می باشد چون همینکه نطفه ای یا ذره ای از ذرات خلقت در ظرف زمان اظهار وجود می کند ثانیه برای او اظهار وجود می کند پس وارد ۶۰ یعنی سین می شود. امیدوارم وجود دردانه عالم را درک کنید. رسول گرامی ﷺ درباره ایشان فرمودند،زهرا سلام الله علیه ام ابیهاست، یعنی ایشان مادر پدر است. (پس او ام السین است).  خانم دو عالم فاطمه زهرا(س) سیده نساء عالمین او که قره العین(نورچشم) نبی و بنت محمد مصطفی (ص) و عطیه عالم در وجود مقدس ۱۴ معصوم صلوات الله علیهم اجمعین ۱۳ نور مقدس آقا هستند. فقط یک خانم است که وجود مقدس ۱۴=۱۳+۱ می شود

عدد یک برابر الف و عدد ۱۳ جایگاه (م) می شود اٌم=م+ا (۱۴=۱۳+۱) (یک علاوه به چهل می شود ۴۱  برابر کلمه ام یعنی مادر) ایشان ام الائمه، ام المومنین است وجود مقدس تنها فرزند پیامبر اکرم (ص) بعد از مبعوث شدن شان است. و ایشان مادر یازده فرزند معصوم صلوات الله علیهم اجمعین است. (یعنی یک خودش و یازده نور مقدس فرزندانش می شوند ۱۲) و همسر و هم کفو امیرالمومنین علی علیه السلام است او که در مقامش پروردگار عالم سوره مبارکه کوثر را نازل فرمود. و ایشان تنها عطیه عالم نامید. انا اعطیناک الکوثر. نام مبارک قرآن کوثر است. فاطمه (س) حقیقت آن و نام مخصوص او که فاطمه (س) که پروردگار عالم فرمود من فاطر هستم و من نام فاطمه را از نام خود گذاشتم.

وجود مقدس واسطه خلقت تنها کسی که پروردگار عالم قبل از خلقتش او را امتحان کرد و او قبول شد و او صابر بود. وجود مقدس خانم باطن اسم نساء است. پیامبر بزرگوار (ص) می فرماید: فاطمه بضعه منی. فاطمه پاره تن من است این معنای ظاهری ولی عمق معنی اینست که فاطمه بضاعت من است او خود ظاهر گنج الف است، فاطمه میوه (الف) هزار دانه الف است. وجود مقدسش همانطور که در کتاب آب نوشته ام (مراجعه شود) حقیقت وجودش حقیقت آب. خداوند مهربان در قرآن فرمود: کل شی حی من الماء. در ظاهر آب مهریه اوست. (درصفحات قبل توضیح کلمه مبارک نساء داده شده است.)

امام حسن علیه السلام صلوات الله علیه

 وجود مقدسش سبزپوش آل پیامبر سید جوانان بهشت است. وجود مقدس آقا سبط اکبر اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین است. و ایشان نتیجه زحمات پیامبران از حضرت آدم علیه السلام و اوصیایشان تا وجود مقدس پیامبر اعظم رسول اکرم ﷺ و حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا صلوات الله علیهم اجمعین یعنی بوجود آقا امام حسن علیه السلام در خت طیبه که در کتاب مبارک قرآن آمده است. شجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء، سبزی خود را جلوه داد و درخت ولایت  شاخه و برگ خود را ظهور داد و روی این سبزی هاست که گل و میوه ظاهر می شود

زیرا ادامه شاخه سبز گل می شود و گل میوه اش امام حسین صلوات الله علیهم اجمعین است یعنی امام حسن و امام حسن علیه السلام زیرا هر دو بزرگوار نام مبارکشان حسن(ع) است. عدد ابجد اسم مبارک آقا برابر ۱۱۸ است که اگر باهم جمع کنیم می شود ۱۰(۱+۱+۸=۱۰) او حقیقت گنج عدد۱۰ در واقع ۴روی۱۰می باشد، زیرا ایشان معصوم چهارم است و دومین امام معصوم است. عدد ابجد(دو) برابر است با (د=۴ +و=۶=۱۰) پس ایشان راز عدد دو می باشد، درضمن که عدد ولایی ومعصومیتشان ۴+۲=۶ می باشد، و عدد ۶ راز خلقت و سبز شدن آفرینش در دنیاست. امیدوارم معارف وجود عزیز سرورکاینات اقا امام حسن مجتبی(ع) رادرک کنید .

<-- wp:paragraph -->

در قرآن کریم تمام اعمال و افعال و احکام و خلاصه زندگی سالم در دنیا و آخرت را به حسن تعریف می کند. مثل اینکه می فرماید از خداوند مهربان بخواهید”ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه و قنا عذاب النار (آیه ۲۰۱ سوره بقره) پروردگارا در دنیا به ما بهره ای نیکو که خوشایند توست و در اخرت نیز بهره ای نیکو که خود می پسندی عطا فرما و ما را از عذاب آتش دوزخ نگهدار. پروردگار عالم برای وام دادن به کسی می فرماید : قرض الحسنه بدهید. در سوره مبارکه انعام پروردگار عالم می فرماید: و جاء بالحسنه عشر امثالها. اگر با خود عمل حسنه (تا دم قبر) بیاوری ده برابر پاداش می دهیم خیلی معنی دارد.

با عرفان درس الف که گفته شد عدد ۱۰ را مطالعه کنید یعنی همه نعمتها را به تو می دهم و در آخر مجرای گنج وجود (الف) را حسن یعنی نیکو و باید سالم به آخرت منتقل کنید تا میوه ۱۰۰۰ دانه آنجا بدستمان برسد. یعنی عمل باید سبز بماند. بهترین عمل نماز است مجرای نماز الف عالم وجود است یعنی امام زمان صلوات الله علیهم اجمعین. انسان در سجاده عبادت با نماز به امام خود وصل می شود. اینجا لازم به توضیح است که تمام عالم از سِّر تا سِفل واسطه اش الف وجود است.

در این مجراست که انالله و انا الیه راجعون است. تمام روزی و تمام اراده و مشیت پروردگار عالم و تمام برکات اسماء الحسنی و عنایات تجلی و ظهور دارد. این باطن که مجرای وحی نامیده می شود وگیرنده روزی کنز الله و بعنوان سبز کننده آن کریم اهل بیت حسن ابن علی صلوات الله علیه است. ایشان ابا محمد لقب نازنین شان است زیرا همانطور که نوشته ام جلوه دهنده همه آنچه که پروردگار عالم اراده و مشیتش به آن قرار داشت  که از گنج الهی یعنی الفِ وجود جلوه کند

بوجود مقدس آقا پیامبر(ص) در واقع جان قرآن را سبز کرد و بر همه عالمیان زینت بخشید. درخانواده مطهر اهل بیت عصمت و طهارت نام سبط اکبرشان که اقا امام حسن (ع) نام گرفت پروردگار عالمیان به رسول گرامیش  فرمود من محسن هستم و نام حسن را از نام خود می گذارم. نام مبارک امام حسین هم حسن فرمودند چون ۹ ذریه دربطن اوست در واقع همه وجودهای مقدس حسن هستند. در واقع وجود مقدس آقا امام زمان صلوات الله علیه است این باطن آقا حسن علیه السلام است و آقای ما وصی الحسن صلوات الله علیه است. پدربزرگوارشان آقا ابالحسن علی ابن ابی طالب صلوات الله علیه است.  

رسول گرامی که خود هم خُلق حسن و هم خَلق حسن و هم ایشان اسوه حسن است برای همه عالمیان است الی یوم القیامت و خانم دو عالم حسنه است که باید در دنیا و آخرت از رب مهربانمان بخواهیم که حیات حسنه را در دو جهان به ما عنایت بفرماید انشاءالله. ربنا اتنافی الدنیا حسنه وفی الاخرت حسنه وقنا عذاب النار.   در این باطن که حقیقت طهارت است و حقیقت آب است و حقیقت تربت است و مجرای توحید است که عالم همه مجرا و مجلی است. اینجا محل تسبیح است. 

یسبح لله ما فی السماوات  الارض. پس مجرای سبحان است. تنزیه است. مجرای تهلیل است یعنی عبادت خالصانه  برای لااله الاالله است مجرای تحمید است. یعنی حمد پروردگار عالم و مجرای تکبیر یعنی الله اکبر است. در این مجرا طهارت محض است. الان وجود نازنین امام زمان است مطهر و طاهر محض. پس آن عزیزان بصورت ظاهر هرگز بدون وضو و بدون غسل نیستند یعنی در باطن خودش وضو است و خودش غسل است و خودش آب طهارت و خودش عین تربت تطهیر است.

عین حیات است السلام علیک یا عین الحیات، السلام علیک یا عین الله،   پس اگر ما بخواهیم وصل به این مجرا بشویم باید با وضو باشیم باید غسل کرده شویم زیرا موانع الف وجودمان باید برداشته شود تا با الف وجودمان که خدای مهربان به ما منت گذاشته داده که گنج انفال ماست با او وصل می شویم. انفال همان حروف الف است گنج خدادادی، چون پیچیده درظلمات هستیم، ما حیوانیت داریم و ما به شرف اسلام تطهیر شدیم و با احکام اسلام و قرآن عزیز به طهارت رسیدیم و وصل شدن ما به خدا  بواسطه این عزیزان است.

تا بتوانیم به پروردگار و رب مهربانمان وصل می شویم همانطور که وضو و غسل ما باطل می شود دوباره باید تکرار کنیم تا طهارتمان را بدست بیاوریم. غفلت و گناه بر ما احاطه دارد. باید بکوشیم دائم الوضو باشیم، دائم الغسل باشیم، دائم الذکر باشیم پس نتیجه همانطور که گفته شد باید سبزی انسانیت را به آخرت منتقل کنیم تا آیه مبارکه برای ما معنی شود و جاء بالحسنه عشرامثالها . امیدوارم خوانندگان عزیز قدر وجودهای مقدس را بدانند.

از آنجایی که تمام عالم در سِرّ این حقایق نوشته شده غرق هستند و ازین سِرّ، کلِ نور خلق شده است و در حقیقت وجود ولایتِ کلی است، که در ظل ولایت مطلق پروردگار عالم است. درحالی که، کلّهم نورٌ واحد هستند. اما در ظهور جسمانی در دنیا هرکدام این عزیزان به یک نوع راه هدایت را برای انسانهای زمان خود به امامت خویش و بصورت کامل تماماً نشان داده اند. هریک ما را به نوعی  به گنج وجودمان راهنمایی کرده اند تا همه انسانها را به جایگاه حیقیقی خود که رضای پروردگار عالم و مقام قرب رب العالمین است برسانند.

این میسر نمی شود اِلّا اینکه ازظلمات حیوانی خارج شده و به صورت و سیرت انسانی مزین شویم. طبق درس نوشته شده هر کدام از وجودهای مقدس باطن الف وجود هستند. عدد ابجد الف یک است، پس هرکدام مقام یک را دارا هستند. در زبان عرب این مقام را سید می گویند. ما مسلمانان مخصوصا شیعیان مفتخریم که دینمان سید دین هاست. کتاب آسمانی ما سید کتابهاست. پیامبر بزرگوارما سید المرسلین ﷺ  و امیر المومنین علی علیه السلام، سید الاوصیا و خانم دو عالم فاطمه زهرا سیده نساء العالمین و فرزندانشان سید اوصیای پیامبر اکرم ﷺ هستند. در واقع تصمیم من حقیر این است که همه بدانند از باب علم اعداد و حروف سرِّ وجودِ عزیز و مقدس ائمه معصومین همه چهار بر روی ده یعنی همان حقیقت الف وجود وگنج چهارده میباشد.

 وجود مقدس آقا امام حسین علیه السلام

ایشان هم همان حسن علیه السلام است. سید الشهداء کسی که در این دنیا باب طهارت الف وجود ما را از باطن به ظاهر می آورد. یعنی عین نجاست درون بدنمان  را به طهارت الف باطن خود ما شستشو می دهد و ما را عین پاک به آن دنیا منتقل می کند. یعنی انسان به تبعیت آقا امام حسین علیه السلام در میدان جنگ قلب به میم می شود. یعنی غسل نمی خواهد و کفن نمی خواهد نماز نمی خواهد. چون خودش به نماز واقعی رسیده است یعنی خود به الف وجود رسیده و مولفه دیگران می شود.

در واقع اقا اباعبدالله الحسین(ع) همانطور که ذکر شد آقا به عدد ده بدنیا آمده است یک وجود مقدس خودش است و ۹ذریه در بطن ایشان می شود ۱۰ (۱۰=۱+۹)حرف(ی) عدد ابجدش۱۰ است در عرفان حرف ی را که  در بین دو حرف س و ن اسم مبارک حسن (ع) یعنی حسین(ع) نشانه عدد۱۰وجود مقدس می داند. عدد ده به عربی عشر خوانده میشود و آقا حقیقت تمام عشرهای عالم است و او برپا کننده عاشورای عالم است. در کلمه دنیا حرف نون ساکن پشت یاء اظهار شده در حالی که باید ادغام شود این کلمه یکی از کلمات استثناست.

همه انسانها در (یاء) قرار دارند که این حرف از حروف انتخاب است. در واقع همه در عدد عشر هستند و امتحان سخت اعتقادات دینی که باید امام زمان خود را بشناسند و از او پیروی کنند و در راه انجام تکلیف خالص شوند و به عبادت معبود خود نایل شوند، تا به کمال انسانیت برسند. دیگر اینکه تمام عمر دنیا کل یوم عاشورا وکل ارض کربلاست.

آقا اباعبدالله الحسین (ع) امام عاشورا است و او در میدان بندگی در قربانگاه رفت و تمام گنج الف رابه عدد۴ هدف هدایت، قد اقم الصلوات و اتیت الزکات و امرت به معروف و نهیت عن المنکر و عدد ده جمع گنج الف، یعنی۴روی ده، به حقیقت باطن۱۴ را به وراثت تمام انبیاء و اولیاء رسانید. خود که حقیقت الفِ وجود است در رسالت ولایت خود تمام انسانهای آزاده دنیا را در امتحان عشر دنیایشان  هر کس هر زمان الی یوم القیامت در الف ِوجود خودشان (حقیقت انسانی عاری شده ازحیوانیت) به کمال رشد و به مقصد آفرینش یعنی رسیدن به عند ربهم یرزقون مدد داد تا دنیای فانی را در حیات طیب باقی کند.

او خود به بالاترین مقام شهادت نایل گردید یعنی سیدالشهداء است، و از پروردگار خود مدال ثاراللهی گرفت.آقا معصوم پنجم و امام سوم شیعیان است. عدد ولایی و معصومیتش (۸=۵+۳) هشت می باشد. آقا در وجود معصومین صلوات الله علیهم اجمعین محورمعصومین است در بیت مطهر اهل بیت اقا پنجمین معصوم است ۹ذریه در بطن ایشان است می شود ۱۴=۹+۵ و اگر ۴ را با عدد یک جمع کنیم می شود (۵=۱+۴) حلقه پنج همان سِرّگنج الفِ وجود است.  کاملتر در کتاب عرفان اربعین و گنج العشر نوشته شده است.

 آقا ابالحسن علی بن الحسین علیه السلام

 مقام سید الساجدین و زین العابدین است. در واقع او امام اربعین است. امام چهارم (تمام گنج چهار روی ده وحقیقت الف) و معصوم ششم که جمع عدد معصومیت و ولایت ایشان می شود ۱۰٫ او در حقیقت جانی از جانان ۴ روی ۱۰ یعنی ۱۴ می باشد، زیرا وقتی قدوم مبارکش به دنیا آمد به عدد ۹ متولد شد. ۱ خودش بود و ۸ ذریه در بطن او، بنابراین ۵ معصوم(ص) در قبل ایشان می شود ۱۴=۵+۹٫

مانند پدر بزرگوارش که۱۴=۵+۹ و ایشان میوه دل آقا امام حسین (ع) مدت امامت ایشان ۴۰ سال بوده که عدد ۴۰ ، ۴ تا ۱۰ تا است که همان حقیقت تطهیر و اثبات گنج الف می باشد که ایشان در این مدت ۴۰ سال با مناجات و اشکهای خود حقیقت عاشورا را سبز کرد و احیا فرمود و تا ظهور ولی عصر(عج) بقا بخشید. ایشان در زمان ولایت خود به نوعی قامت الف را به صورت مؤلفه صبر، استقامت و عبودیت خالصانه را با لقب سید الساجدین و زین العابدین برای تمام شیعیان جهان الی یوم القیامت راه را روشن فرمود.

امام ابا جعفر محمد باقر العلوم صلوات الله علیه

 شکافنده علوم و سید عالِمهای عالَم است. او کسی است که راهِ به گنج وجود رسیدن را، به ما آموخت و شاخه های علوم را باز کرد و علم نافع، علمی که تا قیامت از ما جدا نمی شود، را به ما آموخت. رتبه معصومیت ایشان۷ و ولایت ایشان ۵ می باشد عدد ولایی و معصویت ایشان عدد۱۲=۵+۷می باشد. عدد۱۲ جایگاه حرف(ل) مجرای توحید است. جالب است بدانید که عدد ابجد حرف(ل) برابر۳۰ است. عدد۳۰ برابر ابجد کلمه یک، ی= ۱۰ و ک=۲۰ (۳۰=۲۰+۱۰) پس یک یعنی الف وجایگاه عددی الف هم می شود۳۰ پس ایشان عالم علمِ الفِ وجود در دنیاست.

ایشان وقتی  متولدشدن به عدد ۸ (ثمن نورعلم) بوده است زیرا یک خود ایشان است و ۷ذریه در بطنش ۶ معصوم علیهم السلام در قبل ایشان می شود۱۴=۶+۸٫ تنها معصومی که در رتبه علمی در حقیقتِ عدد۱۲ در مجرای لام از گنج الف اسرار علوم را ظاهر کرد و علوم را شکافت ایشان بودند. لقب ابا جعفر مخصوص به دو امام معصوم (ع) است یکی امام باقر (ع) و دیگری امام جواد(ع) است که این حقیقتی عظیم است، ظاهراً کلمه جعفر به زبان عربی یعنی شتری که بسیار شیر می دهد، پس ابا جعفر پدر همه سینه های پر شیر می باشد در عالم سرّ و در قامت الفِ وجود دو سینه است یکی سینه پر علم امام باقر (ع) و دیگری سینه پر جود و بخشش امام جواد (ع). ظاهراً گنج علم بخشش می خواهد. در حدیث داریم ذکات علم یاد دادن آن است.

 لازم به تذکر است در این دنیا هر مادری فرزند شخصِ دیگری را شیر دهد اگر کودک در حد شرعی از سینه مادر شیر بنوشد  آن کودک به دایه خود و بستنگانش  محرم رضایی می شود، اما اگر دو سال هم از سینه ایشان شیر را بدوشند و به کودک دهند، اگرچه رشد خوبی هم داشته باشد به دایه اش محرم نخواهد شد. پس درس می گیریم که شیعه باید وصل به سینه های رحمت  شود تا محرم اسرار شود.

دیگر اینکه ایشان فرزند امام سیدالساجدین، زین العابدین (ع) که در واقع میوه امام چهارم (ع)، باقرالعلوم است. اگر انسان بنده خالص خداوند شود پروردگار عالم حجاب علم را از او بر می دارد و اگر محرم اسرار شد گوشهایش ذکرهای عوالم را میشود در حالیکه دیگران نامحرمند، چشمهای او ملکوتی را می بینند که دیگران محروم از دیدن آن هستند و خلاصه در رابطه با مولایش امام زمان (عج) عنایاتی را در می یابند باری علم اقا همان الف وجود و گنج هزار دانه است.

ابا عبدالله جعفر صادق صلوات الله علیهم اجمعین

 سید الصادقین و وصل کننده انوار شعاع صدق به تمام صادقین، رئیس مذهب شیعه، مجرای صدق که همان الف وجود است. یعنی وجود مقدسش راه وصل شدن به الف وجود را که مجرای صدق است ظاهر کرد و ما را  به مخزن صدق رسانید او صادق ال محمد(ص) است .وجودمقدس اقا سبع مثانی(هفتا دوتاست)به معنی ۴روی ۱۰حقیقت گنج الفِ وجود.عددولایی ایشان ۶وعددمعصومیت وجودش ۸ است پس۱۴=۶+۸اظهار حقایق گنج الف.لقب مبارک دوامام معصوم ما اباعبدالله هستند. اول وجودمقدس اقااباعبدالله حسین ابن علی(ع)واقاامام صا دق علیه السلام  .ایشان رییس مذهب تشیع است. یک قول همانطورکه گفته شد مثل جدبزر گوارش حضر ت رسول اکرم صلی الله علیه واله تولد هردو عزیز دریک روزاست.۱۷ربیع الاول( انشاالله درقسمت معارف عددی خواهد آمد)

امام ابا الحسن ابا ابراهیم موسی بن جعفرالکاظم علیه السلام.

وجود مقدس ایشان صاحب لقب پیامبر اوللعزم حضرت ابراهیم (ع) و صاحب نام مبارک حضرت موسی علیه السلام است. ابا به یک معنی عرب می فرماید زینت پدر، به یک معنی پدر میشود، حضرت ابا ابراهیم است. اسم موسی به معنی از آب گرفته شده، در این دنیا که همه ما در (یا) ی انتخاب هستیم باید با مدرک موسوی از دنیا برویم. زیرا کلمه موسی یعنی از آب گرفته شده، آن هنگام که بدن ما در تابوت روی موج در(یای) دنیا روی دستها می رود

آنگاه باید مدال موسوی بگیریم تا امام موسی بن جعفر الکاظم صلوات الله علیه ما را از امواج پرخطر (دریای) دنیا گرفته و به ساحل نجات دارالسلام نزد پدر بزرگوارش ببرد. و باید به لقب مبارک ابا ابراهیم او وصل شویم تا شیعه واقعی او باشیم زیرا همانطور که می دانید آتش غضب کافران و نمرودیان برای ابراهیم برداً وسلاماً شد یعنی خنک و آرامش بخش شد و در نهایت گلستان شد و به رضای خدا رسید. اما ما در این دوره آخر زمان باید با شیعه شدن بدست مبارک آقا ابا ابراهیم و شفاعت ایشان آتش غضب پروردگار عالم بخاطر خطاهای ما دنیا و آخرت ما را به مقام برداً و سلاما برساند.

و با شیعه و محب شدن به این عزیزان به رضای خدا برسیم. آقا هنگام تولد به عدد۶ به دنیا آمد. یک وجود مقدس خودش است و۵ ذریه در بطن ایشان است. پس ۸ نور مقدس قبل ایشان است می شود۱۴=۸+۶٫ پس نتایجی که از رسیدن به حقیقت چهار روی ده و رسیدن به گنج الف  از این عزیز ظاهر می شود این است که فقط ۱۴معصوم(ص) توان و ظرف وجودی کل گنج را دارا هستند و فقط این عزیزان هستند که انسان کامل و حقیقت و جان طهارت می باشند.

چون این عزیزان وجود مطهرشان بدون ظلمات است. در واقع زیارت جامعه کبیره حقیقت این معانی و گنج معرفت ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین است. همانطور که در دعاهای روز جمعه آمده است آمَنت به سِرِّ آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین پس تمام شیعیان باید به سرِّ مقام و خلقت و عظمت و شؤنات بزرگواران ایمان داشته باشند. پس چگونه میتوانیم پیروان خوبی برای آنها باشیم.

پس از وجود مقدس آقا امام و مولایمان موسی بن جعفر الکاظم صلوات الله علیهم اجمعین پروردگار عالم دو بال ملکوتی به شیعیان می دهد. تا به مجرای توحید و بندگی همان گنج الف برسیم تا از زندان نفس قبل از اینکه به زندان قبر برویم پرواز کنیم تا به عالم قرب و لقاء الله با رو سفیدی برسیم. تا ما هم بنده خالص رب مهربانمان باشیم انشاء الله. الهم ارزقنی. یکی دیگر از زیبایهای رسالت حضرت ابراهیم علیه السلام بت شکنی ایشان است،که آقا امام بزرگوار ما ۱۴سال (گنج الف) زندان هارون الرشید ملعون را با غل و زنجیر تحمل کرد و فرمود من بنده عتیق(آزاد) پرورگار عالم هستم. یعنی  هرگز قید بندگی هیچ طاغوتی را در وجود خود قبول نکرد فقط عبد خالص خدا شد، و شیعیانش را دعوت به این راه نمود.

وجود یک(الف) آقا ابا الحسن علی بن موسی الرضا المرتضی صلوات الله علیه

 ثامن الائمه، تمام باطن الف، حقیقتی قیمتی دارد که با هیچ ارزشی قابل مقایسه نیست. ثامن ریشه اش ثمن است یعنی گرانبهای گرانبهاها. ارزشی که با آن میتوانید بهشت را بخرید و آن ثمن رضا است. باَبی اَنت واُ می و نفسی و مالی و اولادی. رضا محور، مجرای الف است چنانچه همه مخلوق به رضای او خلق و ظهور شده اند و مخلوق فقط بوسیله رضای خدا به قرب او می رسد. جالب است که بگویم در ۲۵ ذیقعد پروردگار عالم اراده و مشیتش قرار گرفت به خلقت حقیقت باطن الف مجرای رضای خود در دنیا که خلقت خشکی است روی آب. اینجا زیر خانه خدا است و خشکی در اینجا متولد شد. عدد ابجد خشکی برابر۹۳۰می باشد، شاید به این معناست بالاترین بلوغ مقام عدد۳۰ که همانطورکه ذکر شد مجرای توحید و۳۰ برابر بود با حروف کلمه یک (ی=۱۰)+(ک=۲۰)=۳۰=ل عددابجد یک=۱=الف.

توجه، توجه، توجه! در واقع مکان فرود و جایگاه اَلِف، اَلْف=۱۰۰۰است. که با جمع سِرّ اسم مبارک کنز الله احد جل جلاله عدد سِرّ کلمه ارض ظاهر شد. برابر با عدد ۱۰۰۱ جالب اگر عدد۹۳۰ را با هم جمع کنیم می شود۱۲=۹+۳ عدد۱۲ جایگاه عددی حرف (ل) است. و جایگاه عددی کلمه خشکی برابر با (خ=۲۴ +ش=۲۱+ک==۱۱+ی=۱۰=۶۶) این عدد برابر عدد ابجد نام مبارک الله جل جلاله ( ا=۱ +ل=۳۰ +ل=۳۰ +ه=۵ =۶۶) تعداد حروف سوره مبارکه اخلاص یعنی توحید برابر۶۶ می باشد. قابل توجه این قسمت به امر خداوند تبارک وتعالی اولین بار بدست مبارک حضرت آدم علیه السلام خانه کعبه برپا شد. از اینجا خشکی بر تمام کره زمین به امر او کشیده شد، نام خشکی ارض شد. عدد ابجد کلمه ارض (۱۰۰۱) است برابر اسم مبارک رضا (ع) چون حروف رضا برابر حروف ارض، این نقطه شد قبله و این جایگاه شد بیت الله، خانه کعبه.

اینجا جایی است که تمام بندگان باید رو به این قبله کنند تا عباداتشان قبول شود (در واقع شرط قبولی است) مخصوصاً نماز، چون جان این قبله رضاست و روح آن علی مرتضی صلوات الله علیه، مولود کعبه جان این باطن  اسرار الف است. و این جایگاه امام زمان صلوات الله علیه، که او حقیقت نماز و امام نماز و واصل کننده عبادات بندگان به خدا پس عمل اگر بخواهد به رضای خدا برسد

باید به امام زمان صلوات الله علیه وصل شود. این حقیقت ثمن است و این همان مقام یک است و در مقام علی بن موسی الرضا صلوات الله علیه (کامل درس در عدد ۸ می آید). درجات بهشت ۸ است و۸ گنبد خضرایی عرش پروردگار عالم است که همه عالم در زیر سقف۸ (یعنی رضای خدا) می باشد. به وجود مقدس آقا امام رضا، امام هشتم شیعیان صلوات الله علیه تربتی از خاک بهشت به عالم ظلمانی دنیارسید. اینجا جایگاه رضوان الهی شد و محل تربت بدن مطهر امام هشتم و به یک قول جان حج و حقیقتی از قبله است. اینجا مشهد  رضاست و جان جانان مجرا و تجلیگاه الف است یعنی گنج ثمن اللهی (رضا) افشا شده است. مقام بهشت مقام رضوان اللهی  یعنی ظرف رضای خداست.

کسانی به آنجا راه پیدا می کنند که در دنیا به قیمت ثمن رضای او دل خود را به قربانگاه بندگی برده و قربانی کند. یعنی دنیای هوای نفسی را به آخرت بفروشد. پروردگار عالم درکلام کریمش  می فرماید: “اِنَ اللّه اشتری مِنَ المُؤمنینَ اَنْفُسَهُمْ وَاَمْوالَهُمْ بِاَنَّ لَهُمُ الْجَنَّة؛خداوند جان و مال مؤمنان را به بهای بهشت از آنان خریده است.(سوره توبه، ایه ۱۱۱)” یعنی این است و جز این نیست که من بهترین مشتری اموال و انفس شما هستم به قیمت بهشت (ثمن رضا) در واقع سِر این است که میوه دل رضا علیه السلام جوادالائمه علیه السلام است. واقعیت هر انسان مومنی که به حقیقت رضای خدا برسد انشاالله  جود جوادی پروردگار عالم نصیبش می شود.

امام رضا علیه السلام در مقام الفِ وجود مقام محور۱۲ امام معصوم را دارد. زیرا وقتی آقا متولد شد ایشان به عدد ۵ به دنیا آمد. یک وجودمقدس خودش است و۴ذریه دربطن ایشان است. دربعضی احادیث آمده است فرزندان بعد از آقا را ابن الرضا نامیده شده اند. ایشان محوریت ۸و۴ را داراست.

در مقام معصومین صلوات الله علیهم اجمعین ایشان مثل پدر بزرگوارش آقا امام حسین علیه السلام که نه ذریه در بطن ایشان است خودش مقام پنجمین معصوم را دارا است. با نه ذریه در بطنش می شود ۱۴یعنی۱۴=۹+۵  آقا امام رضا علیه السلام هم خودش به عدد پنج ونه معصوم قبل ایشان است میشود۱۴٫ ۱۴=۹+۵ است در حقیقت این دو بزرگوار جان ذیقعد عالم هستند. (در درس ذیقعد عالم خواهد آمد) تمام عالم به گرد رضای خدا که مجرا و تجلیگاه آن امام رضا خلیفه الله علیه السلام است، می چرخد و دایم در طوافند در صواب زیارت ایشان امده است صواب زیارت مقبولش برابر هفتاد حج مقبول را دارد.

   وجود یکِ (الف) امام نهم ابا جعفر محمد تقی جواد الائمه صلوات الله علیه

وجود مقدس آقا امام جواد علیه السلام  کنیه مبارکش  ابا جعفر است. عربها به شتری که سینه اش پر شیر است، و زیاد شیر می دهد جعفر می گویند. آقا ملقب به ابا جعفر هستند یعنی از ایشان روزی جوادی به بندگان خدا می رسد.  رزق جواد همان رزقی است که هم نیازهای دنیای ما را بر طرف می کند و هم نیازهای آخرت ما را. و هرگز تا این وجودهای مقدس هستند شیعیان نباید نا امید شوند. جالب اینکه نیاز  انسان چه در دنیا و چه درآخرت تمام نشدنی است تا روزی که انسان به کنز یا به گنج وجود که همان الف است دست پیدا کند.

وجود مقدس جواد الائمه صلوات الله علیه وصل کننده شیعیان و محبین به گنج وجود است که او جواد است وجود او وصل به اجود الاجودین (ذات اقدس پروردگار عالم) است. عدد ابجد و جایگاه عددی نام مبارک جواد علیه السلام۱۴ می باشد. (همان عدد چهار روی ده حقیقت گنج الف است) آقا امام نهم و معصوم یازدهم است یعنی۲۰=۱۱+۹ عدد۲۰ برابر با حرف “ک” می باشد، و در جایگاه عددی حرف (ک) برابر۱۱ می باشد، که ایشان یازدهمین معصوم است و این عدد برابر کلمه مبارک هو و حج است که توضیح عددی ایشان در درس مربوطه می آید.

خداوند متعال جل جلال شانه در چهار ماه و ده روز جنین در شکم مادر می فرماید:”انی نفحت فیه من روحی” خداوند می فرماید من از روح خودم به آن دمیدم. تفسیر خیلی سخت است اما احتمال از معنا همان توصیفی که از الف اول این درس نوشته شد پروردگار عالم این گنج را به انسان اهدا فرمود. و انسان هدف خلقت قرار گرفت و خلیفه الله مقام گرفت. اول منظور انسان کامل ۱۴ معصوم صلوات الله علیهم اجمعین و دوم پیامبران بزرگوار ۱۲۴۰۰۰ نفر و اوصیاء ایشان بعد علما و مومنان و بعد همه انسانها) آقا به عدد ۴ متولد شدند زیرا یک وجود مقدس خود ایشان است سه ذریه دربطنش میشود ۴=۱+۳ در واقع عدد چهار حقیقت کنزالهی است. (امیدوارم شیعیانِ اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین قدر معصومین را بدانند و معارف  این بزرگواران وکتاب الهی  را بدانند.)

 مرتبه یک (الف) سیدنا و مولانا ابا الحسن علی بن محمد النقی صلوات الله علیه

 وجود مقدس آقا آخرین کسی که لقب ابا الحسن دارد و نام مبارکش علی(ع) است. و او سید اولیاء هادی النقی است. وجود مقدسش شیعیان و محبین را راه نمایی و هدایت می کند به راه صراط مستقیم است و این هدایت از ظاهر به باطن است و هدایت به گنج وجود یعنی رسیدن به الف وجود است. بوسیله این هدایت صادقانه انسان باید پا روی هوای نفس یعنی نفس حیوانی خویش گذاشته تا به هدایت قلبی برای رضای خدا و قرب او برسد. امام هادی علیه السلام تقوای قلبی  و تقوای عملی  را بعنوان راه برد زندگی هر شخصی ظاهر می کند.

هر کس باید خود الگو شود. و سعی کند به تکلیف شرعی و عرفی خود بخوبی انجام وظیفه کند. در جامعه هر کس هادی خود باشد و هدایت را بطور کامل بگیرد. (انسان از نظر جسمی بهترین هادی و رسانا است) در این صورت جامعه سالم می شود. نتیجه اینکه از هدایت شدن هر کدام ما آثاری است که نه تنها دنیای ما بهشت می شود، سبز و آباد می شود، عمران نصیب ما می شود ما به گنج آخرتی خودمان که همان بهشت رضوان الهی است که همان الف وجود و جایگاه بقرب رسیدن و رضای خداست می رسیم. هدایت باطنی ما را به سر منزل سعادت اخروی می رساند. این یکی از بالاترین راه کارهایی است که ما بتوانیم به تنزیه و تکمیل اخلاقیات خود برسیم.

تقوی یعنی پرهیزکاری اما از ریشه باید قوی بشویم (ریشه کلمه تقوی وَقَیَ است در فعل امر می شود (ق یعنی نگهدار) عمل با تقوا به ما  قدرت نگهداری هوای نفس خود را برای رضای خدا به ما می دهد تا حدود خداوند در مرز انسانیت و بندگی ما برای او حفظ شود. پس باید شیعه امام تقی الجواد باشیم و اگر بخواهیم شیعه امام نقی باشیم دائماً باید به خودمان بگوییم من باید قوی شوم و من باید دین و ایمان و هدایتم را تا به رسیدن گنج وجودم نگهدارم پس امام هادی(ع) راه دشوار هدایت واقعی را نشان داد تا شیعیان و محبین واقعی به گنج الف خود هدایت شوند تا با شیعه شدن امام یازدهم امام حسن عسکری علیه السلام شاخه سبز الف وجود خود را به زیبایی سبز ببینند. ایشان امام دهم و معصوم دوازدهم است.

عدد ده حقیت گنج عشر و جان الفِ وجود یعنی حقیقت چهار روی ده است. دیگر اینکه امتحان هدایت درحقیقت عاشورای عمل است. همه روز شاید همه ساعات و شاید همه لحظات همه بندگان خدا امتحان می شوند و ریشه اعتقاد خود را اعلام می کنند. عدد ولایی اقا ده و عدد معصومیتش ۱۲ می باشد، که رویهم ۲۲می شود. این عدد یکی از اسرار اعداد است، زیرا یک اینکه میوه دل پدر بزرگوارش است که جلوه عدد ۱۱ است که جان حج است دوم اینکه این عدد ۲۲ برابر کلمه حاجی و برابر کلمه یاهو رمز هدایت است، بیست دومین سوره مبارکه قرآن حج است، و در جغرافیای دنیا سرزمین مکه بیست دومین است، درضمن اینکه جایگاه کلمه های عبد و طلا (یعنی خالص شدن) و ازدواج چون این سِرّ زوجیت است، و حرف”ت”مباشد که ملکش حضرت عزرائیل (جداکننده نور از ظلمت) و معارفی که انشاء الله خواهد آمد.

  یک(الف) ابا محمد حسن بن علی زکی العسکری صلوات الله علیه

 طی مسیر بنده از شکفته شدن دانه انسانی تا رسیدن به ساقه و شاخه پر برگ و تبدیل به گل و میوه، حقیقتاً خروج از ظلمات به نور است. انسانِ با اراده و عاقل و دانا و عبد و عبید پروردگار عالم و شیعه و محب بودن به وجود مقدس معصومین صلوات الله علیهم اجمعین، باید درخت ایمانشان را از ریشه  اصلاح کند تا سالم بماند و رشد کند. تا ساقه و شاخه اش حسن شود (سبزونیکووزیبا) و سلامت آن زکی (نورانی و پاکیزه و بدون افت)  شود. سیر ظهور عالم از عالم سِرَ به عالم ظهور از بطن حقیقت الفِ وجود از وجود حسن( اباالحسن علی ابن ابی طالب(ع) تا حسن(وصی الحسن) صلوات الله علیهم اجمعین است.

سِرّ الی الحق من الخلق که همیشه سبز و دائمی است. این سِرّ را پروردگار عالم به همه انسانها عنایت فرمود. اما سیر من الخلق الی حق سیری است که هر انسانی باید دست استمداد و توسل بلند کند تا خود را وصل به وجود های مقدس ۱۲ امام و چهارده معصوم صلوات الله علیهم اجمعین کند یعنی همان عروه الوثقی و ریسمان حبل الله تا از بطن ظلمات مادی حیوانی به نور انسانی و حقیقت خلیفه الهی شدن برسد.

سخت ترین و ظلمانی ترین زمان برای هدایت زمان دو امامان عسگریین است. یعنی امام هادی(ع) و امام حسن عسگری(ع) در واقع هدایت نور حقیقی است که بدون ظلمت است و برای اینکه ظاهر شود باید ظلمات وجود را شکافته تا خود را ظاهر کند. مثل روز که از درون شب تاریک و ظلمانی بیرون می آید. بنا به  روایت های موثق حقیقت نماز عشا اقا امام حسن مجتبی علیه السلام است.

زمان عشا هنگامی است که کاملا تاریکی آسمان و زمین را فرامی گیرد پس طی مسیر نور سبز حسنی(ع) از عشاست تا طلوع صبح حقیقت یعنی امام حسن عسگری (ع). هر چه به صبح نزدیکتر می شویم ظلمات بیشتر می شود. خداوندتبارک وتعالی می فرماید “يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ  كَرِهَ الْكَافِرُونَ” کافران می خواهند تا نور خدا را با دهنهای خود خاموش کنند و البته خداوند نور خود را تمام می کند اگر چه کافران خوششان نیاید. امام حسن عسگری(ع) امام یازدهم و معصوم سیزدهم است. عدد ولایی و معصومیت وجود مقدس امام عسگری علیه السلام۲۴ است. ازیک قول عمر زمانی یک شبانه روز به عنوان۲۴ ساعت تمام می شود در واقع ظلمات از نور جدا می شود. و مقدمات طلوع فجر صادق فراهم می شود. در حقیقت عدد۱۳معصومیت آقا همان سِرُالاسرار کنزاللهی است.

و ظهور الفِ وجود می باشد و آن در واقع تولد تک گل همیشه بهار عالم امام زمان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه شریفه می باشد. دیگر از معنای عدد ولایی امام حسن(ع) یازده می باشد یکی از زیباییهای آن این است که حرف (ی) آخرین حرف از حروف الفباست و حرف الف که بعد از (ی) الف) “یا” آمده است اولین حرف ازحروف الفبا می باشد

پس با گفتن حرف یا، مثل این است که کل حروف را خونده ایم. امیدوارم منظور مرا متوجه شده باشید و عظمت مقام و شخصیت باطن ولی الله وحجه الله امام حسن عسکری(ع)را دریابید. او ظهور دهنده کل گنج الفِ وجود عالم است در جان طهارت و قلب به میم کننده ظلمات به نور و خزان به بهار انشاء الله. آقا به عدد دو متولد شده است یک خودش و یک ذریه در بطنش عدد دو به حروف (د=۴+و=۶ =۱۰) عدد ده همان گنج چهار روی ده حقیقت الفِ وجود است. و عدد دو برابر حرف ب است که ملکش حضرت جبرائیل است.

همانطور که از نام مبارکش پیداست عسگری یعنی ایشان در میان لشکر و در پادگان نظامی محصور بودند چون می دانست از احادیث نبوی که خداوند متعال فرزندی به آقا امام حسن عسگری(ع) می دهد که ریشه ظلم را می کَنَد و دنیا را اصلاح کرده و حق مستضعفین را به آنها بر می گرداند. آنها فکر می کردند اگر ایشان را در پادگان نگه دارند و زیر نظر داشته باشند مانع بدنیا آمدن آقازاده امام زمان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه شریف بشوند. اما پروردگار عالم اراده و مشیت خود را بدون اینکه کسی بتواند موثر باشد به وجود مقدس ایشان و به تمام جهان اسلام منت گذاشت وجود مقدسش را بدنیا آورد.

یکی از معجزات این است، مادر بزرگوار ایشان خانم نرگس خاتون(ع) بصورت معجزه در یک رویای صادقانه به عقد آقا امام عسگری (ع) درآمد. (در کتاب مهدی موعود از علامه مجلسی) وجود آقا امام حسن عسگری علیه السلام بدنیا آمد، امیدوارم خداوند کریم و رحیم فرج آقایمان را برساند. اما لقب مقدس امام عسگری علیه السلام ابا محمد است صلوات الله علیه است این عزیز زینت پیامبر خوانده شده اند زیرا اهداف وجود مقدس آقا رسول الله(ص) از دامن ایشان سبز شد. زیرا هدف نهایی پیامبران و امامان معصوم صلوات الله علیهم اجمعین ظهور وجود مقدس مهدی موعود امام المنتظر صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه شریف بوده است. چون فرزند نورانی شان امام۱۲و مقام معصوم۱۴را دارد.

  یک (الف) وجود مبارک تک گل محمدی صلوات الله علیه

گل همیشه بهار ولایت و رسالت، مهدی صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه شریف. ایشان کسی است که ریشه ظلمها و ظلمتها را کَنده و حجابها را کنار زده و تمام انسانها را به حق واصل خواهد کرد و در محور رضای خداوند متعال به جان الف وجودهای خودشان می رساند. یعنی گنج ها آشکار می شود هرکس به قدر خود می رسد و قدرشناس می شود حتی زمینها گنج های خود را بیرون می ریزند.

علمها آشکار می شود همانطور که در احادیث است تا بحال ۲ قسمت از علوم ظاهر شده ۲۶ قسمت آن به وجود مقدسش ظاهر می شود. بهشتی که پروردگار عالم، حضرت آدم و حوا سلام الله علیهما را در آن خلق کرده بود دوباره برای تمام انسانها آغوش گشوده و دنیا را برای اهلش برداً و سلاما می کند. چشمه ها بهترین نوشیدنی های خود را بیرون می ریزند و آنچه زیبایی وگنج درعالم وجود است، و حسن جمال و کمالات وجود خود را برای آن امام همام عرضه می کنند. او سلیمان وجود است و اوست یوسف زهراء(س) که تمام مخلوقات و عوالم بر او ساجدند.

و عالم در مقابلش خاشع، او قائم آل محمد است، اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. او که در قیام خود به اذن خداوند رب العالمین سِرّ کنزاللهی را با ظهور افشا می کند. او که وجودش یک است و کل کثرات بر او ظهور می شود و کل کثرات بر او ساجد و او بر خدای بی همتا عبد و عابد خالص. او امام متقین و مومنین است. اوست که عالم را به وحدت واقعی می رساند. به امید ظهور هر چه زودتر او. اللهم ارنی طلعت الرشیده و غره الحمیده

آقاحجه ابن الحسن(ص) امام۱۲معصوم۱۴می باشد و عدد ولایی و معصومیت ایشان۲۶می شود ۲۶=۱۲+۱۴ توضیح داده شد. در واقع اظهار وصل ۱۳به۱۳می باشد. تا عدد بیست و چهار (۴+۲=۶) عدد درخلقت شبانه روز تمام می شود. در واقع عدد۶ عدد خلقت تمام دنیاست.  بقول پروردگار عالم در سوره مبارکه حدید آیه۴می فرماید “هوالذی خلق السموات والارض فی سته ایام” اوست خداییکه آسمانها و زمین را در شش روز آفرید.

عدد ۴ سِرّگنج اللهی است. اگر ۴ را در ۶ ضرب کنیم میشود۲۴ همانطور که درحدیث مبارک انوار مبارک معصومین صلوات الله علیهم اجمعین آمده است که عالم عرش از نور مبارک پیامبر(ص) خلق شد، حضرت فرمود عرش از نور من، من ازعرش بالاترم. از نورمبارک  امیرالمومنین(ع) پروردگار عالم سبحانه و تعالی کرسی را خلق فرمود کرسی از نور من، من از کرسی بالاترم. از نور مبارک خانم دو عالم فاطمه زهرا(س) تمام زمین ها و آسمانها را خلق فرمود. و از نور مبارک آقا امام حسن مجتبی علیه السلام پروردگار عالم خورشید و ماه را خلق فرمود. تا اینجا خلقت دنیا تمام می شود.

از نور مبارک آقا امام حسین (ع)بهشت را خلق کرد. او کسی است که حلقه پنج تن صلوات الله علیهم اجمعین بوجودش بسته شد چون او پنجمین معصوم است نه ذریه در بطنش برابر شد با ۱۴=۵+۹ آقا هم چهاردهمین معصوم است. و هم نهمین فرزند از پنجمین معصوم یعنی۱۴=۹+۵ عدد ابجد نام مبارکش مهدی(ع) ۵۹ می باشد. عدد همان نوشته بالاست پس عدد ۱۴می شود۵=۱+۴ حلقه پنج بوجود مقدسش بسته می شود. نتیجه اینکه در زمان آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریفه بهشت روی زمین برقرار می شود. نور بدون ظلمت ظهور پیدا می شود و خلاصه حقیقت گنج اللهی به وجود مقدس چهاردهمین نور ولایت و رسالت (همان گنج الف) و سِر کنز احد سبحانه وتعالی به عدد ۱۳به عالم دنیا مخصوص در جایگاه خلقت خشکی زیر خانه خدا ظهور و بروز می کند. آنجا محل ذی القعد ارض می باشد.

پروردگار عالم فرمود”انا لله وانا الیه راجعون” حرف (و) ذی القعد ارض(خشکی) است. عدد ابجد حرف (و) برابر ۶ است. وقتی به امر پروردگار عالم ارض دحو (یعنی کشیده) می شود. شش می شود سیزده حرف (و) می شود (واو) عدد ابجد واو ۱۳می باشد. پس در واقع در زمان آقا باطن ۱۳کنز در ظرف ۱۳ذی القعد به وجود عزیز و مقدس مولا و سرورمان صاحب العصر و الزمان متجلی می شود.

(۱۳+۱۳=۲۶) جالب است بدانید، در هنگام ظهور اقا که خود جانِ الفی وجود است به عدد۱۴، بقول احادیث معتبر آقا تکیه به خانه خدا میزند، آنجا خود ذیقعد الفِ وجود است، و با تکبیر خبر ظهور مبارک خود به گوش همه جهانیان می رساند، اما برای تشکیل حکومت نورانی خود به شهر کوفه پایتخت حکومت امیر المؤمنین علی (ع) می رود، و آنجا را مقر و پایتخت خود قرار می دهد. خوب است بدانید عدد ابجد کلمه کوفه برابر ۱۱۱=الف می باشد، پس در واقع سه تا الف ۱-الفِ خانه کعبه. ۲-الف قامت خود آقا. 

۳-الف شهر کوفه. پس آن روز، روز ظهور گنج عالم امکان سِرّالاسرار  باطن ۴روی ۱۰یعنی ۱۴ که خود چهاردهمین نور مقدس نبوت و ولایت است. در حقیقت هم ظهور (۱۱۱) سه تا یک است، هم بعدد الف یعنی سه تا ۱۱۱ که می شود (۱۱۱+۱۱۱+۱۱۱=۳۳۳) این عدد برابر کلمه اربعین است، در واقع جان ظهور طهارت افشا و برقر ار می شود

به عدد جمع سه تا سه تا یک می شود ۹ که حقیقت بلوغ وکمال است و ذیقعد نهمین فرزند آقا ابا عبد الله الحسین صلوات الله علیه. ما مفتخریم به وجود تمام پیامبران و معصومین صلوات الله علیهم اجمعین که همه راهنمایان دلسوز ما هستند و تاج افتخار ما در دنیا و آخرت هستند. در واقع باید همه بندگان خالص راه ارتباط خود را از روی خلوص از الف وجود خود به الف هستی پیوند می زنند تا همیشه قانت باشند و در آخرت به جنات تجری برسند.

در واقع کل این کنزالله که نور است، مجرای سبوحیت و قدوسیت پروردگار عالم می باشد  که در جایگاه ۳۱۳ به ذیقعد می نشیند، از جمله کلمه صد و چهارده که شمارة سوره های قرآن است به عدد ابجد ۳۱۳ می شود. (صد=۹۴+چهارده=۲۱۹=۳۱۳) سیصد عدد حرف ش است صفت آن تفشُی به معنی افشا کننده است. در واقع سبب مسبب ها (یعنی عدد ش=۳۰۰) را خداوند متعال ظهور داد تا گنج احدیت خودش را به عدد۱۳ افشا کند.

اگر کلمه سیزده را به عدد ابجد بنویسیم می شود ۸۶، که اگر با هم جمع کنیم می شود ۱۴=۸+۶ چهارده و اگر یک و چهار ۱۴را با هم جمع کنیم می شود ۵=۱+۴ حلقه پنج تن صلوات الله علیهم اجمعین را ظهور می دهد. در حقیقت گنج ۴روی ده که حقیقت الف سِرّ وجود انسان کامل و گنج اللهی بوجود آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف اظهار می شود زیرا حکومت ایشان حکومت نور است. جالب است بدانید سال تولد آقا ۲۵۶هجری می باشد عدد ابجدکلمه نور برابر ۲۵۶ می باشد. و اگر عددهای آنرا با هم جمع کنیم ۱۳می شود (۱۳=۲+۵+۶) این عدد جایگاه حروفی حرف (م) است.

جایگاه عددی کلمه نور هم در حروف الفبا برابر (ن=۱۴+و=۶+ر=۲۰=۴۰) ۴۰ می باشد. سِر طهارت و گنج الف است فقط مخصوص وجود مقدس معصومین  صلوات الله علیهم اجمعین سوره مبارک احزاب آیه ۳۳″انما یریدالله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت لیطهرکم تطهیرا” خداوند می خواهد که رجس و هر آلایشی را ازشما خانواده اهل بیت ببرد چنین و شما را از هر عیب پاک و منزه گرداند.

این حکومت به امر پروردگار عالم کل اهداف اللهی را در دنیا ظاهر می کند. نتیجه اینکه باید شیعه ۱۴وجود مقدس باشیم. غیر از آن هیچ راهی نیست و هیچ  دینی جز دین مبین اسلام تشیع قبول نمی شود. اللهم یخرجهم من الظلمات الی النور. سوره مبارک عنکبوت ایه ۲ “َاحسبَ الناس ان یترکوا اَن یقولوا امنُاوهم لایفتنون” آیا گمان کردند مردم اینکه رها شوند با اینکه بگویند ایمان آوردیم. بمحض اظهار ایمان دست از ایشان بر می داریم و آزموده و امتحان نشوند.)

استفاده هایی از الف

سکاکی  در کتاب خود در مورد خواص حروف آورده است: الف: هر که بامداد پیش از آنکه با کسی سخن گوید صد بار الف را بخواند و همین عدد الف را بنویسد. صاحب نعمت شود و با خود داشته باشد فائده برایش دارد. از تبلیغات محفوظ ماند و هیچ کس به او نتواند ضرر برساند. البته باید فهمید که هر حرفی از حروف خواصی دارد همانطوری که با تلفظ در شنیدن اثر می گذارد و در نقش و ظاهر و ترکیب نیز اثر دارد. الف نمایشگر هزاران اسرار و رموز است و بقیه حروف از الف موجود است در قرآن کریم ۴۸۸۹۲ الف آمده است.

اگر این عدد را (اعدادش را جمع کنیم) می شود ۳۱ برابر کلمه (لا) که توحید است و مجرای لا اله الا الله در جایگاه عددی لا در حروف عددش می شود ۱۳ یعنی جایگاه حرف (م) که عدد ابجدش ۴۰ است. پس اگر ۴=۳+۱ جمع کنیم عدد ۴ پایه عدد ۱۰ می شود یعنی ۱۰=۴+۳+۲+۱ پس باطن عدد ۱۰ همان یک است (همانطور که نوشته شد) پس تعداد الفهای قرآن کریم در واقع سیر حرف الف است از عالم سِرّ به عالم سفل دنیا. و الله اعلم. هرکس سه (ااا حرف الف) شب جمعه نویسد با خود دارد نزد اکابر عزیز و محبوب گردد و دلش صاف و حوائجش برآید وقت نوشتن.

این دو اسم را بخواند سبحان الله یا لا اله الا انت و هر صبح پیش از آنکه با کسی صحبت نماید ۱۰۰۰ بار (آ) گوید مال بی حساب به او رسد. و اگر ۱۰۰۰ مرتبه (آ) بنویسد و با خود دارد چنان باشد که اموال و ثروت بی حساب به او می رسد و حروف مقطعه اسراری دارد که همه نمی فهمند شاید الف اشاره به (اله) و (الله) و (اکبر) و (اعلی) و (امر) و (احد) می باشد. مانند کهیعص که اشاره به کربلا و نینوا می باشد.             

نکته ای دیگرازدرس الف

  پیامبراکرم ﷺ فرمود کل محتوای قران در سوره مبارکه حمد، کل محتوای تمام سوره مبارکه حمد در بسم الله الرحمن الرحیم و تماما در (با) بسم الله و تماما در نقطه زیر با بسم الله است. امیر المومنین(ع) فرمودند: انا نقطه تحت الباء(من نقطه زیر باء هستم). کلام بی نهایت بلند اما هدف من این است که اولاً همانطور که گفته شد عدد ابجد حرف الف برابر یک است.

تنها سوره مبارکه از قران کریم است که بسم الله آن یک آیه (الفِ وجود) شده است. بقیه سوره های مبارک با آایه اول عدد یک را نشان داده است و بقول محی الدین ابن عربی که می فرماید ۱۱۳بسم الله در بسم الله سوره مبارکه حمد قرار دارد. همانطور که الف کل گنج عالم است گیرنده کل عدد یک می شود تمام آن می شود یک سوره مبارک حمد. و بهمین وجه بسم الله ان که مخصوص شد، و بهمین دلیل حرف (ب) (مقام یک الفِ وجود)که اولین حرف شروع کلام خالق یکتاست، پس حامل کل سوره مبارکه حمد است.

نقطه که سِر و جان حقایق قرآن است، و جمع کننده کل اسرار وکل محتوای قرآن است. اولین اثر قلم حق بر لوح هستی  می باشد. عدد یک را به خود اختصاص می دهد. و همان الفِ وجود می شود. و سِر این حقیقت وجود مقدس ظهر الوجود و تبین بین العابد و المعبود وجود مقدس مولای متقیان مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام امام اول (یک=الف) شیعیان عالم  می باشد. حضرت رسول مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ﷺ فرمود: انا مدینه العلم و علی بابها من شهر علم هستم و علی در آن همانطور که دَر و مفتاح است. سوره مبارک حمد هم فاتحه الکتاب است. خداوند متعال کلید ومفتاح بهشت راهم ولایت امیرالمومنین(ع) و فرزندان نورانی او قرار داد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.