حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 78 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 8×
اسراروآداب مسجد جمکران
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
شناسه : 492
بازدید 311
4

پاداش نمازدرخانه کعبه امام عج خطاب به شیخ حسن بن مثله جمکرانی فرمودند:به مردم بگو که به این موضع “مسجدجمکران” رغبت کنندوآن را عزیز بدارند،پس هرکس این دورکعت نماز “نماز امام زمان عج” را بخواند همانند این است که درخانه کعبه نماز گزارده است. مسجد جمکران بی نیاز از معرفی است ما معتقدیم که این […]

ارسال توسط :
پ
پ

پاداش نمازدرخانه کعبه

امام عج خطاب به شیخ حسن بن مثله جمکرانی فرمودند:به مردم بگو که به این موضع “مسجدجمکران” رغبت کنندوآن را عزیز بدارند،پس هرکس این دورکعت نماز “نماز امام زمان عج” را بخواند همانند این است که درخانه کعبه نماز گزارده است.

مسجد جمکران بی نیاز از معرفی است

ما معتقدیم که این مشاهد مبارک ومساجدی مانند مسجد جمکران بی نیاز از معرفی اند واگر کسی بگوید:رفتیم وچیزی درآن جا نیافتیم به حسب ظاهر باید گفت:از روی اعتقاد صحیح نرفته است یا برای امتحان رفته یا همین طوری به هر حال بهترین معرف این مکان ها خودشان هستند.

در محل مسجد اصلی نماز بخوانید،نقطه ای ازمسجد اصلی است که حال و هوای دیگری دارد.(آیت الله بهجت)

آداب مسجد مقدس جمکران

امام زمان عج آداب نیایش وعبادت وراز و نیاز باخدا در مسجد مقدس جمکران را بدین صورت برای شیخ حسن بن مثله جمکرانی بیان فرمودند:

۱٫کسانی به این جا مشرف می شوند،نخست دو رکعت نماز تحیت مسجد بخوانندو آن بدین صورت است که:

در هر رکعت پس از سوره اخلاص وهفت بار ذکر رکوع وسجود مقرر شده است.

۲٫ پس از نماز تحیت مسجد،دو رکعت نماز به نیت نماز امام زمان عج بخوانند که آن هم بدین گونه است :

پس از نیت وشروع سوره حمدتا جمله “ایاک نعبد وایاک نستعین” بخوانند وآن گاه این آیه را صد مرتبه با همه ی وجود واخلاص تلاوت وزمزمه کنند وبعد از آن که سوره را اتمام کنند وذکر رکوع و سجده ها رانیز هفت مرتبه بخوانند ورکعت دوم را نیز همین گونه انجام دهند. پس از نماز در برابر خد ا سر تعظیم وتواضع فرود آورده واورا بزرگ بدارند وستایش کنندو تسبیح حضرت فاطمه سلام الله علیها را بخوانند وآن گاه سر به سجده نهند و یکصد بار صلوات بفرستند.

آن گاه امام زمان عج فرمودند:هر کس این دورکعت نماز را دراین مکان شر یف به جا آورد؛ چنان است که گویی در خانه کعبه این نماز را خوانده است.

آیت الله مرعشی نجفی ومسجد جمکران

در مسجد شریف جمکران،مکرر کراماتی دیده شده است که مرحوم شیخ محمد علی کجوئی معروف به قمی در کتاب “تاریخ قم”در جلد اول و دوم اشاره کرده به کراماتی که در آن جا اتفاق افتاده است واشخاصی که شرفیاب حضور مبارک حضرت ولی عصر عج شده اند.حقیر خودم مکرر کراماتی در آن جا

“مسجد جمکران” مشاهده کرده ام وچهل شب چهارشنبه مکرر موفق شدم که درآن مسجد بیتوته کنم وجای تردید نیست که از امکنه ای که مورد توجه ومنزول برکات الهی می باشد، وبعد از مسجد سهله این بهترین مقام وبهترین جایی است که منتسب به حضرت ولی عصر عج می باشد.

استمداد از امام زمان عج در مسجد جمکران

آیت الله حائری یزدی توجه خاصی به حضرت صاحب الامر عج داشتند وهرگاه حوزه دچار مشکل میشد، متوسل به حضرت ولی عصر عج مشد ویا به مسجد جمکران مشرف واز آن حضرت کمک می خواست.

چرا به مسجد جمکران نمی آیی؟!

عده ای از پاکان ونیکان با حضرت صاحب عج سئوال و جواب می کنند وحاجت میطلبندوجواب می گیرند ودر مسجدجمکران ، صدای آن حضرت را می شنوند!

آقایی را که در بیداری دیده بودم ، در خواب به من فرمود:چرا به مسجد جمکران نمی آیی؟؟!!(آیت الله بهجت)

حضرت حجت از ما التماس دعا دارد!

آقایی که زیاد به مسجد جمکران می رود ، می گفت:آقارا در مسجد جمکران دیدم، به من فرمود:به دل سوختگان ما ما بگو برای ما دعا کنند ،و یک مرتبه از نظرم غائب شد !همین آقا هفته قبل از آن هم ،حضرت را در خواب دیده بود،ولی افسوس که همه برای برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند،ونمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آن ها دارد که برای تعجیل فرج او دعا کنند!!چنان که به آن آقا فرموده بود:این ها که به ای جا آمده اند ،دوستان خوب ما هستند،وهر کدام حاجتی دارند: خانه، زن، فرزند، مال، ادای دین، ولی هیچ کس در فکر من نیست!!

آری او بیش از هزار سال است که زندانی است، لذا هر کس که برای حاجتی به مکان مقدسی مانند مسجد جمکران می رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه ی فیض ، یعنی فرج آن حضرت را از خدا بخواهد.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.