حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 29 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 78 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 8×
آداب انتظارو وظایف منتظران (۲)
۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
شناسه : 489
بازدید 250
1

راه وصل کسی که غیبت وحضور حضرت حجت عج برایش یکسان باشدبه حضرت راه پیدا می کند.تاوقتی شخصی می خواهدحضرت بیایند وپدر آدم های بدرا دربیاورندوانتقام ازظالمین بکشند،ازدیدن حضرت خبری نیست .هروقت عبدوتسلیم شدی وفاعلیت خدا را درهمه ی حوادث دیدی وبه آن تن دادی ،آن وقت برای ملاقات باحجت خدا آماده شده ای . […]

ارسال توسط :
پ
پ

راه وصل

کسی که غیبت وحضور حضرت حجت عج برایش یکسان باشدبه حضرت راه پیدا می کند.تاوقتی شخصی می خواهدحضرت بیایند وپدر آدم های بدرا دربیاورندوانتقام ازظالمین بکشند،ازدیدن حضرت خبری نیست .هروقت عبدوتسلیم شدی وفاعلیت خدا را درهمه ی حوادث دیدی وبه آن تن دادی ،آن وقت برای ملاقات باحجت خدا آماده شده ای .

آیا ما از منتظرین  امام زمان عج هستیم؟!

ائمه ما هزارسال پیش خبرداده اند که گرفتاری وابتلائات برای اهل ایمان به حدی خواهد بود که عده ی کثیری ازآنان ازایمان خارج می گردند.آیا خروج ازایمان خروج ازابتلائات را هم به دنبال دارد؟!آیا ما ازمنتظرین امام زمان عج هستیم؟!آیاماهم می خواهیم آقاظهورکند؟!آیا ما یه ظهورش راضی هستیم؟!آیا آن حضرت ازکارهای ما راضی هست؟! آیا آن حضرت راضی است که درترویج مذاق او وپدرانش ع تقصیر وکوتاهی نماییم،ویاآن را ترک کنیم؟!

مهم تراز دعای فرج

مهم تراز دعا برای تعجیل درفرج حضرت مهدی ع ،دعا برای بقای ایمان وثبات قدم درعقیده وعدم انکار آن حضرت تاظهور او می باشد؛زیرا مردن ، تنها قطع حیات دنیای چندروزه ی فانی است ؛ اما بیرون رفتن ازعقیده صحیح ، موجب هلاکت ابدی ازحیات جاوید آخرت وخلود درجهنم است ،لذا حضرت امیر ع درلیه المبیت از رسول اکرم (صلی الله علیه واله وسلم) می پرسید:

افی سلامه من دینی؟ آیا دین من سالم خواهد بود؟

یعنی ازاستقامت دردین وثبات ایمان وعقیده تا مرز شهادت را که ازخود شهادت بالاتر است،ازآن حضرت سئوال می کند.این دعا خیلی عالی است که دستور داده شده است درزمان غیبت خوانده شود،که :

“یاالله یارحمان یارحیم،یامقلب القلوب ،ثبت قلبی علی دینک”.

“ای خدا،ای رحمت گستر،ای مهربان ،ای گرداننده ی دلها، دل مرا بردینت ثابت واستواربدار.”

باید برای امام کاری کنیم!!!

اغلب مردم اظهار می کنندکه ما امام “صلوات الله علیه “را ازخود بیشتر دوست داریم،وحال آن که اینطور نیست،زیرا اگر اورا بیشترازخود دوست داشته باشیم ،باید برای او کارکنیم نه برای خود،همه دعاکنیدکه خداوندموانع ظهور آن حضرت را برطرف کندودل مارا با دل آن وجود مبارک یکی کند.

با توبه خود را آماده کنیم!

اگرظهور حضرت حجت نزدیک باشد،باید هرکس خودرا برای آن روز مهیا سازد،ازجمله ای

ن که ازگناهان توبه کند،همین توبه باعث می شود که این همه بلاهایی که برسر شیعه آمده است ،که واقعا بی سابقه است ،وبلاهای دیگری که تاقبل ازظهور آن حضرت می آید،ازسر شیعه رفع و دفع گردد.

تلاش برای رسیدن به امام زمان عج

(رجبعلی خیاط)نکته مهمی که ایشان برآن تاکید داشت :آمادگی وآراستگی شخص منتظر بود،هرچندعمرش برای درک زمان حضور آن بزرگوار کافی نباشد.ودراین باره حکایتی ازحضرت داوود ع نقل می کرد که:

آن حضرت درحال عبور ازبیابانی مورچه ای رادید که مرتب کارش این است که از تپه ای خاک بر میدارد وبه جای دیگر می ریزد،خواست ازخداوند که ازراز این کار آگاه شود…،مورچه به سخن آمد که:معشوقی دارم که شرط وصل خود را آوردن تمام خاک های آن تپه دراین محل قرار داده است!حضرت فرمود:بااین جثه کوچک ،توتاکی می توانی خاک های این تل بزرگ را به محل مورد نظر منتقل کنی ،وآیا عمر تو کفایت خواهد کرد؟!

مورچه کفت:همه این ها را می دانم ،ولی خوشم اکر دراین راه بمیرم به عشق محبوبم مرده ام !

دراین جا حضرت داوود منقلب شدوفهمید این جریان درسی برای اوست .

جناب شیخ همیشه اصرار داشت که:

باهمه وجود در انتظار ولی عصر عج باش وحال انتظار را با مشیت حق همراه کن.

ماباید چه کنیم؟

ماباید امضا وتعهد بدهیم وموافقت دسته جمعی کنیم که امام غائب عج رادرعمل به دستورات دینی یاری ونصرت کنیم ونقض عهد وپیمان شکنی نکنیم،تااواز پس پرده غیبت بیرون آید.

امام زمان عج را حاضر بدانیم!!!

ماباید حضرت امام زمان عج را حاضر فرض کنیم؛هرجا می رود برویم،هرچه انجام می دهد انجام دهیم؛وهرجه را ترک می کند ترک کنیم؛واگر ندانیم احتیاط را که می دانیم،ومی توانیم!ولی گویا ما نمی خواهیم در راه رضای آن حضرت باشیم ،نه این که رضای آن حضرت را نمی دانیم ونمی توانیم تحصیل کنیم.

شرایط دعای فرج

راه خلاص از گرفتاری ها منحصر است به دعا کردن درخلوت ها برای فرج ولی عصر عج نه دعای همیشگی ولقلقه زبان وصرف گفتن “عجل فرجه”(درفرج اوتعجیل فرما)بلکه دعابا خلوص وصدق نیت وهمراه باتوبه .

راه رسیدن به مقام قرب پروردگار

راه رسیدن به مقام قرب پروردگاراساسش ،اول قلب مبارک امام زمان عج است .امام زمان عج است که قلب عالم است واین ممکن نیست بدون اطاعت تحقق پیدا کند.وقتی حضرت ولی عصر عج مظهر تام پروردگار است همه جا حاضر وناظر می باشند.حضرت هرچند غائب هستندولی ما پیش اوحاضر هستیم ،حضرت به افکار واعمال و گذشته و آینده مااحاطه دارندمعنای انتظار ظهور هم همین است .لذا ایشان خیلی انتظار داشتند که باید حافظ مال و کیان حضرت باشیم،حفظ مولای ما به دست ماست وحفظ مولویت اوبسته به این اطاعت است .حفظ کیان او اول پایه اش این است که درمقام شریعت کوتاهی نکنیم واجبات ومحرمات را انجام بدهیم.

آقابیا که ساحل چشمم پرازغم است              این جمعه هم بدون شما غرق ماتم است

 

 

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.